Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znovu 17

8. 5. 2009

A máme tu další nový film. Tentokrát jde o komedii, která Vás dostane.

Určitě jste si každý z vás, alespoň jednou v životě přál vrátit se do školních lavic a sesypat ze sebe každodenní povinnosti dospělého člověka. Když zalovíte v paměti, vzpomenete si na tu krásnou a bezstarostnou jízdu životem. Mladá děvčata, večírky a hlasitá hudba byla skoro na denním pořádku a vy jste si mysleli, že jste pánem tvorstva. Ale tato léta již odvál čas a nám nezbývá nic jiného, než si své nostalgické brouzdání minulostí nechat zase na někdy jindy. A nebo ne?

Ve filmu Znovu 17 pod vedením Burra Steerse se Mikovi O'Donnellovi (Matthew Perry) naskytne příležitost nevídaného rozměru. Mike zklamaný svým promrhaným životem a nenaplněný snem ze střední školy neustále vzpomíná na staré dobré časy, kdy byl králem hřiště v basketbalovém školním týmu a vyhlídky na budoucnost byly více než přívětivé. Vše se náhle změnilo, když mu jeho přítelkyně Scarlett (Leslie Mann) oznámila své těhotenství.

Do dnešních dob lituje, že se tenkrát rozhodl pro ni a svůj koníček, který ho dozajista mohl živit, pověsil na hřebík. Svou manželku oslovuje Scar (jizva) a občas ji dá najevo, že právě ona je tím problémem díky němuž mu protekla životní šance mezi prsty, aniž by stačil zachytit jediné zrnko prachu. S kapkou nostalgie v oku se vrací na ono gymnázium a prohlíží si dávné fotografie svého zlatého týmu, přičemž narazí na záhadného starého školníka díky němu se fyzicky vrátí o 20 let nazpět, ovšem zůstane uvězněný v té samé době. Jinak řečeno, je jako 37-ti letý uvězněný ve svém 20-ti letém klukovském těle (Zac Efron).

Na svou "novou" podobu si zanedlouho zvykne a rozhodne se nastoupit do školy, kde mimojiné studují i jeho dvě děti. Mike si, ale brzy uvědomuje, že se leccos  změnilo. Teenageři mají úplně jinou módu a jejich slang je mnohem barvitější, než tomu bylo před 20-ti lety. Ano,  filmů na toto téma je mnoho, což na originalitě příliš nepřidá a herecké výkony  v tomto snímku také za moc nestojí, až na dívčí idol Zaca Efrona, který svým projevem dokazuje svůj  obrovský potenciál. Bohužel celkový dojem z filmu jeho působivé ambice nemohly zachránit a celý projekt se mi místami zdá trochu amaterský. Samozřejmě se mnou nebudou souhlasit Zacovy fanynky, jenž budou tvořit hlavní část publika v kinosálech, ale partneři je doprovázející se mnou budou dozajista souhlasit. Scénky, jenž měly být komické jsou mnohdy trapné a nic neříkající a občas zapomenete na to, že vlastně jde o 37. letého muže v klukovském těle. Ovšem největší rozpor jsem nalezl v jedné pikantní záležitosti...

Tak schválně, co by udělal skoro 40-ti letý chlap, jenž by se proměnil ve 20-ti letého a byl by obletován mladými studentkami stejného nebo přibližného věku? Myslím, že nemusím odpovídat. Ale pozor to neplatí o Zacovi alias Mikeovi ten se znova zamiluje do své 37. leté ženy, se kterou byl ještě donedávna na ostří nože a na své vrstevnice s prominutím kašle, což ze strany scénáristů beru jako frašku. Film přes všechnu kritiku si přece jenom zanechává své kouzlo. Příběhy ze středních škol jsou vždy velice poutavé a hlavní tahák Zac Efron filmu trochu pomohl a udělal s průměrné podívané mírně nadprůměrnou. Ale jestli se bude takhle dál zaprodávat, tak nevím nevím, jak to s ním v budoucnu dopadne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář