Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychlí a zběsilí

8. 5. 2009

02.04 vyjde slunce a spolu sním, i první možnost shlédnout, akcí nadupané pokračování, tuningové série s pořadovým číslem 4. Režisérem velkolepé podívané zůstává Justin Lin, jenž má na svědomí i předcházející ne příliš povedenou Tokijskou jízdu z roku 2006, kde si Vin Diesel v cameo roli předurčil svůj velký návrat. Sportovně vytvarovaný Vin Diesel se opět střetává se svým kolegou z prvního dílu Paulem Walkrem.

Nechybí ani M. Rodriguezová, coby Vinova přítelkyně a J. Brewster. První scéna vám ihned vdechne, že se tento díl nesmí brát na lehkou váhu, takže se pohodlně usaďte a vychutnávejte si nostalgickou vlnu v podobě hereckého obsazení, pomalu dohasínajících hollywoodských hvězd a pozvolna nasávejte pach benzinu, za předení nadupaných motorů. V tomto díle s neuvadající automobilovou tématikou je více, než u předešlých dílů, kladen důraz na vzpomínání, chápání sama sebe, svého života a neochvějná touha se konečně napravit visí stále ve vzduchu.

Ve filmu ubylo akčních scén a přibylo právě takových momentů, kdy herci filozofují nad svými patrně nahnutými životními osudy. Takže pro skalního fanouška, jenž bude každou informaci lokat plnými doušky, velice zajímavé zpestření. Ovšem pro diváka, co neviděl díli předcházející, se tyto scény stanou perfektní možností, kdy uprchnout na nejbližší kino-toalety. Vin Diesel, jako představitel nenapravitelného Dominica Toretta, se stále pohybuje na hranici zákona, když se svou přítelkyní, již zmiňovanou Letty (Rodriguezovou), přepadávají konvoje s benzinem v Dominikánské republice.

Toretto po nezdařené loupeži, kdy málem přijdou oba o svůj život, zjišťuje své stanovisko ke svému vyčerpávajícímu "povolání" a raději se stahuje do stínu Panamských palm. Letty takovou možnost naprosto odmítá a nadále zůstává u svého černého řemesla silničního piráta, i se svými kumpány z branže. Zkrátka má rychlost v krvi a necítí se ještě dost stará na to, aby se usazovala někde v Panamě s Dominicem a popíjela prostoduché koktejly. To se jí ale stává osudným a v honičce losangeleských ulicích podlehne, načež záhy umírá. Toretto ihned po zjištění oné tragické události vyhlašuje pomstu všem, co mají se smrtí Letty něco společného. Možná že si teď sami pro sebe říkáte, to je ta chvíle, kdy se potkají a opět budou spolu brázdit silnice v nadupaných kárách za doprovodu precizních slečinek v kratoučkých šortečkách a s pevným poprsím. Nebojte se, o krásné holky s kroutícími prdelkami zaručeně nepřijdete, ale situace se bude vyvíjet trochu jinak.

Paul Walker jako mladý losangelský policista z prvního dílu, se vyšvihl na služebníčka hlavounů z FBI. Paul už není tím vylekaným zajíčkem, jak ho znáte. Léta se na něm podepsala pozitivním perem. Justin Lin ho vyobrazuje jako drsného rebelujícího agenta, jenž už má něco za sebou, což je z jeho tváře evidentně čitelné. Roky navíc mu opravdu sluší a dámy určitě ocení jeho vizáž. FBI si pro něho připravila nelehký úkol v podobě zatčení drogového krále Bragy, jehož pomocníčkem je i Fenix, který má hodně společného s Lettyinou vraždou. Dokonce v ní hraje hlavní roli a zde je zasetá půda ke střetnutí obou hlavních hrdinů. Právě v tomto bodě se zkříží jejich osudy a staří známí se opět setkají. Jeden na straně hájící zákon. Druhý na straně krvechtivé pomsty a oba se stejným úmyslem, rozvrátit Bragův mexický drogový gang.

Rozhodně se mi film líbí a co Vám? Případné připomínky pište do diskuze.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář